Clever Duke

Clever Duke logo

Nazywam się
Bogumiła Piotrowska

Jestem lingwistką, lektorką i tłumaczką przysięgłą języka francuskiego wpisana na listę biegłych przy Sądzie Okręgowym Warszawa oraz przy Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga.

 
Bogusia

Autorska koncepcja nauczania łącząca immersję językową z metodami pedagoga François Fénelona

Lektorzy native speakerzy

Łączenie języków i kultur ponad granicami
było od zawsze moją pasją.

 

To ona zainspirowała mnie do stworzenia miejsca, w którym każdy
może zakochać się w języku francuskim i w przyjemnych
okolicznościach nauczyć nim posługiwać. Tym miejscem jest
Clever Duke, mieszczący się w sercu warszawskiej Saskiej Kępy, przy ulicy…
Francuskiej.

 

Koncepcja Clever Duke’a zrodziła się z wieloletnich obserwacji
osób dwujęzycznych, z którymi pracowałam w czasie mojego pobytu
we Francji i Wielkiej Brytanii. Były to dzieci i młodzież z rodzin
wielokulturowych, w których rozmawiano nawet

w trzech różnych językach.

Po studiach w Paryżu pracowałam także w renomowanych firmach o zasięgu światowym. Uczestniczyłam w międzynarodowych projektach, które wymagały znajomości wielu języków, bo członkowie zespołu byli różnych narodowości. Zobaczyłam, jakie to jest wspaniałe – móc komunikować się z ludźmi z całego świata i poznawać przy okazji ich kulturę.

Moje doświadczenia zebrane za granicą ułożyły się w spójną całość. Zobaczyłam, jak dzieci i młodzież nabywają sprawność wielojęzyczną, a potem jak te umiejętności procentują w życiu zawodowym. Było to niezwykłe odkrycie.

 
Bogusia
gra

Otwartość na innych i znajomość języków jest niezwykle ważna dla osób, które chcą podbijać świat. Zapragnęłam wspierać takie osoby w ich dążeniach.

Zdobyte doświadczenie, wsparte studiami i lekturą dawnych mistrzów, zaowocowało wypracowaniem autorskiej koncepcji nauczania, łączącej immersję językową z metodami pedagogicznymi zalecanymi przez François Fénelona.

Metody te zastosowałam z powodzeniem na własnych dzieciach. Teraz proponuję je w Clever Duke z pożytkiem dla innych.

W Clever Duke niektóre zajęcia prowadzę osobiście. Pozostałe, a jest ich większość, prowadzą starannie dobrani lektorzy, którzy doskonale znają język francuski. Są to często native speakerzy, osoby lubiące pracę z dziećmi i młodzieżą, potrafiące przekazywać wiedzę w nietuzinkowy sposób i są kreatywne.Cały zespół Clever Duke’a wierzy, że zdobywanie wiedzy poprzez twórczą aktywność, która odbywa się w miłej atmosferze, w zgodzie z zainteresowaniami ucznia, postępuje znacznie szybciej i bardziej efektywnie.

Kontakt

ul. Francuska 22, 03-906 Warszawa

+ 48 532 060 790

biuro@cleverduke.com