Clever Duke

Clever Duke logo

Metody

W procesie nauczania liczy się efekt. W przypadku nauki języków obcych każdy, kto chce nauczyć się mówić i pisać w innym języku, zastanawia się, ile będzie potrzebować czasu, aby osiągnąć poziom komunikatywny. Kiedy będzie rozumieć, co się do niego mówi, kiedy sprawnie sformułuje swoje myśli i zacznie myśleć w tym języku, wreszcie, kiedy nauczy się czytać ze zrozumieniem i poprawnie pisać. Na ogół potrzeby są pilne.

 

Za efektami stoją metody, które prowadzą do spełnienia oczekiwań.

lecole

Metody, dzięki którym nasi mali i duzi Słuchacze odnoszą sukcesy, to:

nieszablonowe zajęcia wolne od nudy

kreatywne aktywności w miłej atmosferze

gry, zabawy
z intuicją
i uśmiechem

uwzględniając wyjątkowe potrzeby i zainteresowania uczniów

oryginalne zagraniczne materiały

akcent na konwersacje
i kulturę

całkowite zanurzenie
w języku (immersja językowa)

angażowanie wszystkich zmysłów  

motywowanie
i pielęgnowanie naturalnego zapału!

Zanim podejmiesz decyzję o wyborze lektora czy szkoły dla siebie lub dziecka zastanów się, jakie metody mogą okazać się skuteczne dla Was Lubisz metody tradycyjne czy wolisz niekonwencjonalną naukę języków obcych?

 

W Clever Duke stawiamy na to drugie!

 

Nasze metody są nieszablonowe, wolne od nudy, nieograniczone ramami programów czy podręczników.

 

Zajęcia odbywają się w miłej atmosferze, zgodnie z duchem pedagogiki Fénelona – uczyć przez przyjemność, poprzez gry i zabawy, intuicyjnie. W czasie zajęć dbamy także o atmosferę pełną zaufania. Lektorzy – zgodnie z naszą autorską koncepcją „nauczania z uśmiechem” – przekazują wiedzę z dużą dozą humoru, bezstresowo, tak, aby nikt nie czuł się onieśmielony i nie bał się mówić.

Nasze metody uwzględniają indywidualne potrzeby uczniów – nawet w pracy grupowej obserwujemy, kto z uczestników zajęć potrzebuje większego wsparcia, w którym obszarze kompetencji językowych – czy rozumie mowę, czy brakuje mu słownictwa, czy umie zapisać swoje myśli, czy umie przeczytać tekst. W przypadku stwierdzenia potrzeby pogłębionej pracy w danym obszarze słuchacz otrzymuje dodatkowe wsparcie, zadnia do wykonania indywidulanie itp.

Dobór pomocy naukowych i materiałów wykorzystywanych na zajęciach uwzględnia zainteresowania uczniów. Wybieramy jedynie oryginalne, francuskie materiały i podręczniki, wspierające naukę języka.

Nastawiamy się na szybkie nabywanie umiejętności komunikowania się w języku francuskim. Zajęcia nastawione są na rozwijanie wszystkich kompetencji językowych – mówienia, rozumienia ze słuchu, czytania ze zrozumieniem i pisania. Główny akcent kładziemy jednak na konwersacje, które toczą się wokół angażujących tematów, zadań, gier, przy muzyce, w luźnej atmosferze.

ksiazka

W Clever Duke dążymy do tego, aby nauka języka francuskiego odbywała się jak najszybciej poprzez całkowite zanurzenie w języku i kulturze. Ta metoda nosi nazwę immersyjnej, jej celem jest osłuchanie się z melodią języka, rytmem wypowiedzi, rozkładem akcentów w zdaniu i w poszczególnych słowach. Aby potem w naturalny sposób je odwzorowywać we własnych wypowiedziach. A także by nie dopuszczać do ucieczki w tłumaczenie na język ojczysty. Metodę tę stosujemy w pracy z osobami dwujęzycznymi.W przypadku pozostałych słuchaczy staramy się, aby wprowadzić jak ją najwcześniej, po zdobyciu podstaw lub przełamaniu blokad językowych.

Nauka z nami angażuje wszystkie zmysły. Pod kierunkiem lektorów uczestnicy zajęć odkrywają ciekawe zwyczaje i tradycje, francuskich artystów, muzykę, sztukę, poezję, regiony i kuchnię. Wspólnie poznajemy różne materie, zapachy i smaki. Uczniowie poznają praktyczne wyrażenia i zwroty związane z tymi zagadnieniami. Podczas zajęć słuchamy nagrań, oglądamy filmy i albumy malarskie, które potem stają się zaczynem do ożywionych dyskusji. Zobaczyć, usłyszeć, posmakować, dotknąć, nazwać… zapamiętać.

teatrzyk

Różne grupy pracują z różnymi pomocami: piosenki, rymowanki, lektura różnych tekstów i poezji, quizy, zabawy ruchowe, słuchowiska, tworzenie w różnych technikach, gry planszowe i towarzyskie, konkursy, omawianie aktualnych wydarzeń, wspólne oglądanie filmów i omawianie ich, wyszukiwanie informacji na różne – interesujące dla uczniów – tematy, czytanie francuskiej prasy i wiele, wiele innych… pozwalających na podświadome zdobywanie wiedzy, czyli szybko, przyjemnie i – co najważniejsze – skutecznie!

W Clever Duke nigdy się nie nudzisz, a zajęcia upływają tak szybko, że na koniec jesteś zdziwiony – „to już?!” – i chciałbyś jeszcze więcej. 😊

 

Prowadzimy okresowe badanie satysfakcji uczestników zajęć. Przygotowaliśmy w tym celu specjalne ankiety, które pozwalają nam poznać ich odczucia z zajęć oraz potrzeby. Udzielone odpowiedzi ukierunkowują naszą pracę – wiemy, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę w przypadku każdego ucznia. Za małe dzieci wypowiadają się rodzice.

Kontakt

ul. Francuska 22, 03-906 Warszawa

+ 48 532 060 790

biuro@cleverduke.com